Filozofia

Żyjemy w czasach szybkich zmian. Rozwój, zmiany i transformacja są częścią natury samego życia. Zmiany mogą być przerażające. Ale mogą też inspirować i otwierać nowe możliwości.

Dalajlama często powtarza: „Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Wszyscy chcemy uniknąć bycia nieszczęśliwymi”. Dalajlama wraz z Eckhartem Tolle, Gangaji i Preethaji są dla mnie bardzo ważnymi, inspirującymi mnie nauczycielami.

Eckhart Tolle uczy, że utożsamianie się z treścią umysłu powoduje cierpienie. Gangaji usłyszała od swojego mistrza, Papaji, że całkowity spokój, w tym całkowity bezruch umysłu, dają dostęp do naszej prawdziwej natury. Preetaji naucza, że pomysł, iż jesteśmy oddzielnymi istotami, powoduje cierpienie w nas samych i w innych.

Każdy z nich na swój nieco odmienny sposób wskazuje na naszą nieuwarunkowaną naturę. Jest ona tak istotną częścią natury ludzkiej, że brak połączenia z nią jest sam w sobie niezrównoważeniem.

Moja filozofia opiera się na tym, że wszyscy możemy dążyć do wzmocnienia połączenia z naszą nieuwarunkowaną naturą, a tym samym zmierzać ku większemu spokojowi i obecności.

W ten sposób rany z przeszłości zaczynają się goić, a tęsknota za „czymś” zamienia się stopniowo w zadowolenie, którego sam umysł nie może doświadczyć. Dysfunkcja przeciętnego umysłu z jego lękami i poczuciem braku stopniowo przekształca się w coraz większą radość, naturalną wolę szanowania wszelkiego przejawu życia, kłaniania się życiu, współpracy z życiem z jak najwyższą dostępną inteligencją i mądrością.

Aby służyć temu ruchowi, zmianie i rozwojowi, Prana Visions wykorzystuje pracę z oddechem, medytacje, dynamiczny ruch i inne narzędzia.