Sesje oddechowe

Jeśli szukasz trenera pracy z oddechem sprawdź TU

Co to jest sesja oddechowa?

W czasie sesji bierzemy pełne energii, głębokie wdechy – zaczynając od brzucha rozszerzamy całą klatkę piersiową w górę.

Po energetycznym wdechu następuje relaksujący wydech, klatka zapada się własnym ciężarem, bez wysiłku.
I znowu energetyczny wdech….
I wydech…

Pomiędzy wdechem i wydechem jak również pomiędzy wydechem i wdechem nie ma przerw, inaczej mówiąc nawet najkrótszego momentu zatrzymania oddechu.

Oddychając w tak intensywny sposób na początku w sposób przez nas kontrolowany, po jakimś czasie ciało zwykle samo wchodzi w rytm tego sposobu oddychania.

Sesja ma swoją dynamikę trwania w czasie:
energia podnosi się w czasie sesji dochodząc do punktu kulminacyjnego, a potem opada i powracamy do normalnego oddechu.

Przebieg tej fali jest indywidualną sprawą oddychającego, ale zwykle trwa to około godziny, przy czym subiektywny odbiór upływu czasu może być zupełnie inny lub żaden, gdyż w czasie prawidłowo przebiegającej sesji przestajemy zwykle kontrolować takie rzeczy jak upływ czasu.

Co się dzieje w trakcie?

W czasie sesji nasz organizm intensywnie się dotlenia. Energia oddechu, docierając do komórek jak oczyszczająca fala zaczyna roztapiać blokady, napięcia. Możemy odczuwać w ciele różnorodne sensacje: mrowienie, skurcze, bóle, zimno, gorąco, ciężar, lekkość.

Wszystko to przechodzi, nie pozostawiając w naszym ciele żadnego negatywnego skutku, jednak w trakcie sesji możemy mieć wrażenie, że dzieje się coś groźnego i ulec lękowi. Dlatego ważne jest, aby przed sesją wiedzieć, co może się wydarzyć i że nie jest to groźne oraz minie po jej zakończeniu.

Dlaczego miałbym chcieć to robić i jakie są efekty sesji?

Po sesji:
• Jesteś bardziej zrelaksowany.
• Postrzegasz świat i pewne sprawy inaczej, zwykle prościej i pełniej, ponieważ doświadczasz siebie inaczej.
• Wstępuje w Ciebie nowa energia (dosłownie, wraz z wdechem i dotlenieniem ciała).
• Wydarza się wiele, wiele innych rzeczy, czasem wręcz CUDÓW, których najlepiej doświadczyć samemu.

Czy można oddychać w ten sposób samemu, bez trenera?

Ze względu na wyżej opisane możliwe reakcje ciała absolutnie odradza się eksperymentowanie i zaczynanie na własną rękę bez opieki doświadczonego trenera.

Mając za sobą nie mniej niż dziesięć sesji z trenerem oddechu, jeśli jesteśmy zdrowi fizycznie i psychicznie, tego typu pracę możemy wykonywać sami, w zaciszu własnego domu.